Par klubuJaunumiDaivingsApmācībaAprīkojumsFotogalerijaKontaktiVideorulv

Daivings


Es domāju, ka pašlaik nevienam nav jāskaidro vārda "Daivings" nozīme, kaut gan tas parādījās latviešu valodā nesen. Daivings ir amatieru zemūdens peldēšana ar akvalangu. Ieskatīsimies vārdnīcā.

Diving - niršana, daiļlēkšana, piķēšana. Syn: duck II 1., lunge II 1., plunge 1.

It kā viss ir pareizi. Bet šie tehniskie termini nevar atspoguļot visu niršanas jaukumu jaunā, brīnumskaistā, neizbaudītā pasaulē. Daivings dod Jums iespēju atvērt sev mūsu planētas hidrokosmosu. Vieniem patīk bezsvara stāvokļa un brīvības sajūta, otros vilina "dzelmes aicinājums", trešos interesē vērot neparasto floru un faunu. Tieši man patīk viss augstāk minētais, kā arī zemūdens videouzņemšana, ekskursijas nogrimušos kuģos un zemledus ieniršana. Katrs atradīs daivingā kaut ko neparastu un interesantu sev. Domāju, ka pamat iemesls, kas liek cilvēkiem vilkt sev mugurā aprīkojuma milzumu un kāpt zem ūdens ir kāra pēc pētījumiem, asām sajūtām, adrenalīna asinī un vienkārši normāla ziņkārība.


Franču flotes oficieris Žaks Ivs Kusto un inženieris Emils Ganjans, izgudrojot 1942 gadā akvalangu, vairākiem miljoniem cilvēku atklāja zemūdens pasaules krāšņumus. Pats Kusto vēlāk teica, ka šis izgudrojums ne tikai uzdāvināja cilvēcei dzelmi, bet arī deva cilvēkiem iespēju izmantot zemūdens pasauli pēc sava ieskata.

Šodien cilvēki ienirst ūdenī ar mērķi dabūt pārtikas produktus, militāro operāciju vai zinātniski-pētniecisko darbu veikšanai, dārgumu meklēšanai, bet daiveri-amatieri - izpriecai. Daivingam tagad ir masveida tūrisma forma. Visā pasaulē ir izveidotas vairākas starptautiskās federācijas un asociācijas, kas apvieno savu cienītāju un mīļotāju miljonus. Firmas ražo modernu un kvalitatīvu aprīkojumu, daivcentri piedāvā saistīto ar daivingu pakalpojumu pilnu spektru, tūrisma aģentūras organizē daivinga braucienus. Kūrortos zem ūdens dažreiz pietrūkst  vietas akvalangistu baru dēļ. Daiveru vecums ir no 10 līdz 90 gadiem. Zem ūdens ņem līdzi pat savus iemīļotus mājdzīvniekus. Jau ir izgudrots suņu skafandrs, acīmredzot, nākamie būs kāmīši un kanārijputniņi.

Daivings ir ģimenes atpūtas veids. Ja kaut viens ģimenes loceklis ienirs ūdenī, tad pēc kāda laika jau visa ģimene ir daiveri. Ir pierādīts, ka kopīga nodarbošanās ar zemūdens peldēšanu nostiprina ģimenes attiecības. Reti gadās, kad visa ģimene nodarbojas ar futbolu, makšķerēšanu vai kopīgu izšūšanu, bet ar daivingu - diezgan bieži. Tātad uz priekšu!

Vai domājat, ka tas ir bīstami? Pēc nelaimes gadījumu skaita daivings atrodas 21.vietā starp golfu un boulingu. Protams, ja Jūs bijāt apmācīti un saņēmāt sertifikātu. Vai domājat, ka tas ir grūti? Ne grūtāk, kā iemācīties vadīt automobili, bet kādam arī divriteni. Vai domājat, ka haizivis apēdīs? Jūs tās sākumā atradiet! Sastapšanās ar haizivi ir liels retums un veiksme. Bet no kokosriekstu krišanas uz pauri mirst daudz vairāk cilvēku. Protams, ka daudz ir atkarīgs no daivera uzvedības. Ja neraustīt haizivi aiz asti, tad arī tā nenokodīs Jums pleznas.

Vai dārgi? Ne dārgāk par kalnu slēpošanu. Zemūdens peldēšanas aprīkojums ir drošs un ilgizturīgs, tātad tas kalpos Jums ilgāk par vienu gadu. Un galu galā, tas nav obligāti jāpērk, taču to var nomāt jebkurā daivcentrā.

Lai Jums izveidotos savs uzskats par daivingu, izdariet kaut vienu izmēģinājuma ieniršanu (labāk jūrā). Esmu pārliecināts, ka Jūs vairs nevarēsiet mierīgi staigāt sauszemē, bet atkal un atkal atgriezīsieties šajā brīnišķīgajā un dīvainajā pasaulē. Kļūstot par daiveru, cilvēks parasti sāk rūpīgāk izturēties pret dabu. Zem ūdens mēs esam tikai viesi. Zemūdens pasaule ir noslēpums, kas līdz galam vēl nav iepazīta. Baudiet tās skatus un saglabājiet to citiem!