Par klubuJaunumiDaivingsApmācībaAprīkojumsFotogalerijaKontaktiVideorulv

Apmācība


Kāpēc jāmācās?
Kas ir PADI ?
Sākuma kurss PADI Open Water Diver (OWD)?
No kādām daļām sastāv kurss?
PADI OWD, kā notiek apmācība?
Kas var veikt apmācību?
Kādus dokumentus Jūs parakstāt?

PADI bāzes kursi
Specializācijas
KursiKāpēc jāmācās?

Daudzi cilvēki uzskata, ka mācīties pilnīgi nav obligāti, jo kūrortā, piemēram, Ēģiptē, par 50 dolāriem Jūs izvizinās zem ūdens arī bez apmācības. Bet, vai daudz Jūs redzēsiet 25 minūšu laikā un 8 metru dziļumā? Daži instruktori uz savu risku (kā arī uz Jūsu) var aizvest arī dziļāk. Bet iedomājieties sev parastu situāciju, kad Jums pēkšņi plīst maskas aukla, degunā nokļūst ūdens, rodas panika. Jūs tiecaties augšā, bet instruktors nezina kāpēc Jūs nelaiž. Stress ir garantēts. Pēc apmācības šāda situācija liksies Jums smieklīga un banāla, jo gan baseinā, gan atklātā ūdenstilpnē Jūs izkopsiet šo un citus vingrinājumus līdz automātismam. Bet no teorētiskā kursa Jūs uzzināsiet, kāpēc instruktors nelaida Jūs augšā. Man daudzkārt bija iespēja sarunāties ar "pieredzējušiem" cilvēkiem, kuriem pagātnē bija vairākas ieniršanas ar instruktoru pie rokas. Visi viņi piekrita man, ka augstāk minētajā situācijā viņi labākā gadījumā piestrēbtos ūdeni. Vai var uzskatīt par autovadītāju cilvēku, kas vairākas reizes sēdēja pasažiera krēsla un dažreiz pieskārās stūrei? Ja gribat nirt patstāvīgi un droši, tad... lasiet tālāk.

Un vienmēr atcerieties, ka Jūs pērkat nevis sertifikātu, bet zināšanas.


go up


Kas ir PADI?

Ja Jūs nolēmāt apmācīties, tad Jums jāorientējas, kurai no apmācības sistēmām dot priekšroku (PADI, эAS, SSI, NAUI, BSAC, IDD utt.).

PADI - Professional Association of Diving Instructors (Profesionālā Daiving Instruktoru Asociācija) - to izveidoja 1966.gadā Ralfs Eriksons un Džons Kronins. Pašlaik tā ir vislielākā daiveru sagatavošanas organizācija pasaulē, kas apvieno zemūdens peldēšanas (daivinga) amatierus un profesionāļus visā pasaulē. Aptuveni 75% izdoto sertifikātu ir PADI sertifikāti. Tā kā PADI ir pilnīgāks un pasaulē pazīstams programmu autors apmācībā daivingam, Jūs varat būt droši, ka Jūs saņemat vislabāko un prestižāko sertifikātu. Neskatoties uz zemūdens peldēšanas apmācības sistēmu daudzveidību, tikai PADI sertifikāts garantēti tiek pieņemts visos pasaules kūrortos un daivcentros. PADI apvieno aptuveni 10 milj.daiveru. PADI - tā ir kvalitatīvas apmācības un servisa garantija.

Centrālā biroja atrodas Kalifornijā, ASV, kam ir pārstāvniecības visa pasaulē. Mūsu biroja atrodas Bristolē (Anglija). Tur ir savākta visa informācija par mani un maniem studentiem. Pēc dokumentācijas saņemšanas no manis (PIC), tiek noformēta plasta kartīte uz studenta vārdu, kuru es esmu sertificējis. Ja rodas kādi jautājumi, risināt tos diezgan viegli, kontaktējot pa tālruni vai caur internetu (www.padi.com vai www.divelife.ru).

PADI sastādīja savu apmācības programmu tādā veidā, lai izdarītu apmācību pieejamu visiem. PADI materiāli tiek izdoti vairāk par 20 valodās. Programmai ir savi standarti, ko noteica PADI. Tie ir vienādi visā pasaulē un stingri tiek ievēroti gan apmācības un sertifikācijas procesā, gan tālākā Jūsu nodarbošanās ar daivingu. PADI popularitāte lielā mērā ir paskaidrojama ar stingru standartizāciju un augstu drošības līmeni. PADI uzdevums ir izdarīt amatieru daivingu par maksimāli drošu un prieku darošu aizraušanu, kas ir pieejama cilvēkiem ar dažādu sagatavotības līmeni. Standarti ļauj apmācīties elastīgāk, ne piesaistot Jūs vienai un tai pašai vietai vai instruktoram. Bet ticiet, ka jebkurš PADI instruktors uzreiz sapratīs, ko Jūs tiešam izkopāt un ko ne visai.

Instruktori tiek stingri kontrolējami šo standartu ievērošanā un apmācības kvalitātē. Kādā veidā? Pēc kartītes saņemšanas, bet dažreiz kopā ar to, saņem "Anketu kursa novērtēšanai". Atbildēt vai neatbildēt ir personīga lieta.

PADI nodrošina ar pilnu mācības materiālu un līdzekļu komplektu katrā kursā gan instruktorus, gan studentus. PADI biedriem tiek realizēta ik ceturkšņa izsūtījums, kurā ir atspoguļotas visas daivinga ziņas un standartu izmaiņas, ja tādas notiek.

PADI apmācības sistēma balstās uz pakāpeniskas nodarbību sarežģītuma palielināšanas, kā arī ieniršanas tehnikas un zemūdens drošības pasākumu etapa apgūšanas. Nodarbībās Jūs iemācīs visām nepieciešamām zināšanām un iemaņām, lai Jūs varētu justies zem ūdens droši un komfortabli.

Apgūstot kursu un saņemot PADI sertifikātu, varat būt droši, ka iegādājāties visas nepieciešamas zināšanas un iemaņas Jūsu sertifikācijas līmenim. Jūs kļuvāt par prestižākā sertifikāta īpašnieku, un Jums nekad neradīsies problēmas daivcentros.

Jūsu pirmais sertifikāts patstāvīgām ieniršanām ar akvalangu - PADI Open Water Diver!

Cerams, ka tas būs pirmais garajā piedzīvojumu virknē, kas ir saistīti ar zemūdens pasauli.

Droši vien, Jums gribēsies izkopt agrāk saņemtas iemaņas un saņemt jaunas. Bet var būt, Jūs gribēsiet kļūt par daivinga profesionālu un veltīt šim aizraujošajam nodarbošanās veidam visu savu laiku.

Katrs nākamais kurss atklāj Jums jaunas iespējas un paplašina Jūsu zināšanas, bet Jūs paši lemjat, vai iet tālāk un kādā virzienā, vai apstāties pie tā, kas ir. Katra nākamā pakāpe - ne tikai ieniršanu skaits, bet iepazīšanās ar jauniem ieniršanas veidiem, jaunām iespējām, prasmēm, sajūtām, sapņiem.

Tālāk ir sīkāk izstāstīts par PADI apmācības programmām un kursiem.


go up


Kas ir PADI Open Water Diver (OWD) kurss

Šī informācija, iespējams, palīdzēs Jums izlemt, vai Jūs esat gatavi nodarboties ar daivingu, kā arī pareizi izvēlēties instruktoru, apmācības laiku un vietu.

Es detalizēti sarakstīju, kādam īstenībā jābūt kursam, ar nodomu, lai Jūs zinātu, par ko maksājat savu naudu, un neatkarīgi no tā, kur Jūs apmāca, Jums jāsaņem visu, par ko šeit ir rakstīts. Ticiet, ka kurss tiek uztverts diezgan viegli, un laiks paiet nemanāmi. OWD kurss maksā no 290,- līdz 330,- EUR atkarībā no apmācības varianta. Bet es Jums neieteiktu ekonomēt uz Jūsu veselības. Var izņemt apmācības daļu (nodarbības baseinā, teorija un eksāmens), saņemt uz rokām visus dokumentus (Refferal Form starpsertifikātu) un viena gada laikā pabeigt kursu pie jebkura PADI instruktora faktiski jebkurā valstī, piemēram, Ēģiptē.

Lai nodarbotos ar zemūdens peldēšanu, nav obligāti jābūt par supermenu, ir jābūt vienkārši veselīgam, un lielāku uzmanību pievērst sirds-asinsvadu un elpošanas sistēmām. Tāpēc, ja kādam no Jums bija vai ir kādas problēmas, būtu vēlams risināt tos līdz nodarbību sākumam. Visnepatīkamākie un "vispopulārākie" ir saaukstēšanās slimības (banālās iesnas) un ausis (otits u.c.). Ieteicu apmeklēt LORu.

Tātad, Jūs nolēmāt? Starp citu, vai Jums jau ir 10 gadi? Lieliski! Gribu nedaudz precizēt, ko, bez zināšanām, Jums dod PADI OWD sertifikāts:


go up


Kurss sastāv no trim daļām

1. Akadēmiskā daļa - 5 moduļi (nodaļas), katrs 1,5-2 stundas. Pēc katra moduļa - 10 testa jautājumu par izņemto materiālu. Pēc 5.moduļa - rakstisks beigu eksāmens - 50 testa jautājumi. Šo eksāmenu uzdevums ir, lai studentam nepaliktu neskaidri jautājumi par izņemto materiālu.
Apmācības laikā Jūs izmantosiet videomateriālus latviešu valodā. Jūs arī varat apmācīties patstāvīgi izmantojot grāmatu PADI Open Water Diver Manual - "Go Dive" latviešu valodā un kaseti, un pēc tam kārtojat eksāmenu pie instruktora. Tas ir viens no laika (un naudas) ekonomijas variantiem. Ja 75% Jūsu atbilžu ir pareizi, tad varat uzskatīt, ka Jūs apguvāt teorētisku kursu. Jautājumus, uz kuriem Jūs atbildējāt nepareizi, instruktors izanalizēs kopā ar Jums līdz pilnīgai izpratnei.

T.i. akadēmiska daļa un eksāmens aizņem 8 - 15 stundas. Visas nodarbības notiek Jums ērtajā laikā pēc adreses Stirnu 10.

2. Iemaņu izkopšana un apgūšana baseinā pēc adreses "Sportima",Stirnu 10, tā saucamā "segtā ūdens" (var būt izmantota atklāta ūdenstilpne, kas atbilst zināmām prasībām) - parasti 5 nodarbības. Katra pieprasa minimums 2 stundas, no kurām 45 minūtes tieši ūdenī. Nodarbības var apvienot, bet visi vingrinājumi būs izpildīti pilnā apjomā. Maksimālais studentu skaits vienam instruktoram ir  8 cilvēki. Es dodu priekšroku darbam ar vienu, maksimums ar diviem. Jums būs piedāvāts jauns un modernākais aprīkojums

Virspusē instruktors veic brīfingu: stāsta par to, ko un kādā veidā Jūs izkopsiet baseinā, atgādinās, priekš kam un kādā secībā tas izpildāms. Virspusē un zem ūdens instruktors demonstrēs Jums vingrinājumus - Jums tās ir jāatkārto. Muļķīgie un bezjēdzīgi vingrinājumi neeksistē, dažas iegūtas iemaņas būs Jums noderīgas reālajos apstākļos, citas dos Jums drošuma papildsajūtu ekstremālās situācijās (ja Jūs nepārkāpsiet PADI standartus, tad nebūs nekāda ekstrēma). Tikai pēc visu vingrinājumu izpildes un visu iemaņu izkopšanas instruktors pabeigs Jūsu apmācīšanu atklātajā ūdenī vai izrakstīs Jums PADI Open Water Diver Refferal Record. Ar šo dokumentu 12 mēnešu laikā Jūs varēsiet pabeigt apmācību pie cita PADI instruktora jebkurā valstī.

3. Iegūto iemaņu demonstrēšana un pielietošana reālajos apstākļos. "Atklātā ūdens" (jebkura ūdenstilpne, parasti Slokas karjers vai jūra) - 4 ieniršanas, parasti - 2 dienas pa 2 ieniršanām (bet ne vairāk par trim ieniršanām dienā). Pirms katras ieniršanas veic brīfingu. Stāsta, kādas iemaņas Jūs demonstrēsiet, kā notiks ieniršana, iepazīstina ar vietējiem zemūdens apstākļiem. Zem ūdens viņš pārbauda, kā Jūs pārvaldāt savas iemaņas un zināšanas. Mācību ieniršanas laikā Jūs ejat savās pirmajās zemūdens pastaigās kopā ar instruktoru vai daivmeistaru.

Maksimālais dziļums pirmajās divās ieniršanās ir 12 metri. Nākamajās divās - ne vairāk par 18 metriem. Pēc katras ieniršanas - debrīfings ("lidojumu" analīze). Ieniršanas ieraksta Log Book (Jūsu personiskajā ieniršanu žurnālā), instruktors parakstās un ieraksta savu numuru. Jūs sertificē instruktors, kurš veica ar Jums 4.ieniršanu. Viņš aizpild un nosūta Anglijā (Bristolē) PIC - Positive Indentifikation Card (dokumentus). Tādējādi, viņš apstiprina, ka Jūs pilnībā izpildījāt visu programmu un atbilstat PADI OWD līmenim. Pēc tam viņš izsniedz Jums pagaidu sertifikātu un apmēram pēc 2-3 nedēļām gaidiet aploksni ar visiem dokumentiem no PADI-Europe biroja. Nu un kā? Nav tik daudz un grūti, bet galvenais - interesanti. Rakstiet, zvaniet!


go up


PADI OWD

Kā notiek apmācība?

Nodarbības notiek Jums ērtajā laikā. Tagad runa ies tikai par akadēmisko daļu un praktiskām nodarbībām baseinā. Ieniršanas "atklātajā ūdenī" - pēc Jūsu ieskata, braucienā (Ēģiptē, Turcijā utt.) , Slokas vai Bolderajas karjeros, Baltijas jūrā vai patstāvīgi atpūtā, ja ir līdzi Refferal forma.

Kurss paredz daudz diezgan elastīgus apmācības variantus. Minēšu tikai dažus no tiem. Ir svarīgi, lai Jūs saņemtu, apgūtu un izpildītu visus kursa uzdevumus un prasības.

Apmācības standarta variants - piecas nodarbības baseinā pa 45 minūtēm, teorija - 10-15 stundas un divas dienas atklātajā ūdenstilpnē.

Neklātienes apmācība - tikai akadēmiskā daļa (tiek apgūta patstāvīgi izmantojot grāmatu un videomateriālus, palīdz ietaupīt laiku un naudu) ar tālāko rakstiska beigu eksāmena kārtošanu un nodarbībām Ūdenī pilnā apmērā.

Ekspress-apmācība - divas-trīs dienas, apmēram no plkst. 10 līdz 21. Teorija un praktika.

Individuālā apmācība (V.I.P. programma) - tik Jums rodas brīvais laiks, es esmu Jūsu rīcībā.

Programma "Pieredzējis daivers" - ja cilvēkam ir militāra kvalifikācija vai ieniršanas pieredze (ne mazāk par diviem gadiem un ne mazāk par 20 piereģistrēto ieniršanu), apmācījies, bet apmācību nepabeidzis, sertificēts citā daiveru sistēmā, atšķirīgajā no PADI, viņš kārto rakstisko gala eksāmenu, demonstrē 18 pamatiemaņas ūdenī un visas četras ieniršanas "atklātajā ūdenī" pēc "Open Water Diver PADI" programmas. Šī jau ir reālā laika un naudas ekonomija. Instruktors, kas atestē, nes pilnu atbildību par daivera kvalifikāciju.


go up


KAS VAR APMĀCĪT?

Kādam ir jābūt instruktoram? Pirmkārt, viņam jābūt normālam un patīkamam cilvēkam, bet otrkārt, viņam jābūt profesionālam, kas pārzina un mīl savu darbu. Nekautrējieties palūgt viņam parādīt viņa instruktora kartīti. Tās apgrieztajā pusē ir zeltā krāsa uzlīme ar tekoša gada norādi un uzrakstu "Teaching status" (ir daudz iemeslu, kāpēc Teaching status varētu nebūt pagarināts). Ja viss ir kārtībā, un Jums ir pilnīgs kontakts ar instruktoru, varat sākt apmācību. Ja uzlīmes nav, vai tajā ir atzīmēts pagājušais gads, tad šim instruktoram nav tiesību apmācīt un sertificēt. Lai ko viņš Jums paskaidrotu, atradiet sev jaunu instruktoru, lai izvairītos no pārpratumiem.

Apmācības procesā instruktors var piesaistīt sertificētu palīgu - Daivmeistaru vai Instruktora asistentu - cilvēku ar diezgan lielu pieredzi, ar kuru Jūs jutīsieties mierīgi un droši, kā ar instruktoru (apmācīt un sertificēt viņam nav tiesību).

Pirms apmācības sākuma instruktors dod Jums aizpildīt un parakstīt dokumentus.
go up


Ko Jūs parakstāt pirms apmācības sākuma un pēc kursa beigām

Pirms apmācības sākuma Jums piedāvā aizpildīt trīs PADI standarta formas angļu valodā.

Obligāti izlasiet vai paprasiet tulkojumu tam, ko parakstāt. Kad Jūs izņemsiet tālākos kursus, Jums katru reizi būs jāparaksta šīs formas. Par nepilngadīgajiem parakstās viņu vecāki. Lasiet uzmanīgi visu, ko Jūs parakstāt.

  1. STANDARD SAFE DIVING PRACTICES STATEMENT OF UNDERSTANDING. Iesniegums par daivinga drošas prakses standartu izpratni.

  2. LIABILITY RELEASE AND EXPRESS ASSUMPTION OF RISK. Atbrīvošanās no atbildības.

  3. PADI MEDICAL STATEMENT. Participant Record. (Confidential Information) Medicīniskais iesniegums, ieraksts par dalībnieka veselības stāvokli (konfidenciālā informācija). Tas ir sastādīts jautājumu veidā ar mērķi noskaidrot, vai Jums ir problēmas ar veselību. Ja Jūs kādā no punktiem norādāt "jā", tas nenozīmē, ka ceļš zem ūdens ir slēgts. Jums būs nepieciešama konsultācija un izziņa no ārsta.

Pēc apmācības beigām Jūs parakstāt PIC - Positive Indentifikation Card.

Izlasiet uzmanīgi! Tiem, kam negribas tulkot:

Apmācībai izejošās personas iesniegums:

Tagad Jūs esat gudrs(a), visu zināt, un visu atbildību par savu rīcību ņemat uz sevi. Jums jāiemācas un jābeidz kursu tā, lai Jums nepaliktu nekādu jautājumu, saistīto ar šo kursu. Baudiet, nirstiet, turpiniet apmācību! Viss ir Jūsu rokās. Bet vienmēr pareizi aprēķiniet savus spēkus un iespējas.go up